reklama
Giercownia - Gry Online

Profil: kjolko

Login: kjolko
Płeć: Kobieta
Zarejestrowany: 18.07.2013r.
Ost. logowanie: 05.12.2014, 18:00
Punkty: 131
Wiek 22
Status offline
Opis HOMESTUCK ♥ miau miau, jestem kotkiem :33 skajp: tszybalony1 pisać miii bo mi się wiecznie nudzi hehehhehehe davejohn

czwartek, 18.07.2013r.

kjolko skomentowała
Treść komentarza: Gra do du_py... 2/5.
kjolko zagłosowała
Ocena
(5)
Opis gry: Zawalcz z rywalkami o serce pewnego chłopaka!
Zmierz się ze wszystkimi dziewczynami, które chcą iść z nim na randkę. Poruszaj elementami na tabliczce, by stworzyć kombinacje, dzięki którym pozbędziesz się rywalek.
kjolko skomentowała
Treść komentarza: Szybka gierka na nudę. Grafika jest poprostu boska, postać Bonnie od razu wpadła mi w gust. Pięć gwaizdek daję i do ulubionych ~
kjolko zagłosowała
Ocena
(5)
Opis gry: Masz dość facetów narzucających się na imprezkach? Poskacz im trochę po głowie!
Sterowanie:
Strzałki - poruszanie się
Spacja - skok
kjolko skomentowała
Treść komentarza: Gra może grafiką nie zadowala, ale jest świetna na nudne wieczory Polecam, pamiętam, jak byłam młodsza to grałam w tą grę z koleżanką 5/5 i do "ula".
kjolko zagłosowała
Ocena
(5)
Opis gry: Anglojęzyczna gra typu Sim Date. Kto wie może jesteś kosmicznym podrywaczem lub kokietką. Sprawdź jak poradzisz sobie z płcią przeciwną na statku w przestrzeni kosmicznej!
kjolko skomentowała
Treść komentarza: Z****iste, śmieszne i wgl. 5/5 i do "ula".
kjolko skomentowała
Treść komentarza: Homestuck jest świetny, należy do moich ulubionych rzeczy.. em... "internetowych". Uwielbiam, a gra jest zabawna. Nepetka jest taka urocza!
kjolko zagłosowała
Ocena
(5)
Opis gry: Na początku napiszę, że gra jest po Angielsku. Gra może nie ma zaskakującej grafiki, ale jest na serio ciekawa. Warto zagrać.
Sterowanie za pomocą strzałek i spacji.

Czy właściwie jest Homestuck?
Komiksem internetowym autorstwa Andrew Hussie (o nim parę słów później), głównie rysowanym w Photoshopie, ale na specjalne okazje wykorzystujący format flash. Charakterystyczne dla niego jest umieszczanie pod obrazkiem/obrazkami dialogów bohaterów w formie logów z komunikatora sieciowego. Omijanie ich pozbawiłoby sensu całą lekturę komiksu, ponieważ właśnie w owych logach znajduje się wiele kluczowych dla fabuły informacji.
Ważnym elementem jest też narosły wokół samego komiksu "merchandise". Fani nie tylko mogą zakupić koszulki, plakaty, wisiorki, kalendarze. Wydawane są całe soundtracki skomponowane specjalnie dla komiksu.
Warto w tym momencie wspomnieć udział fanów w tworzeniu komiksu. Często artyści fanowscy są zapraszani do pracy przy ilustracjach na sprzedaż, okładkach płyt, a nawet przy samym komiksie (rocznicowe updaty zawierają często prace narysowane przez fanów).
O czym właściwie jest Homestuck?
Historia opowiada perypetie grupy 13-letnich przyjaciół, John'a Egberta, Dave'a Stridera, Rose Lalonde i Jade Harley. Wspólnie rozpoczynają sesję gry Sburb, która pozwala im na szeroko zakrojoną modyfikację świata rzeczywistego (trochę jak Simsy). Jednak szybko się okazuje, że gra niesie ze sobą dużo dalej idące efekty - w Ziemię uderza deszcz meteorytów, powodujący zagładę planety. Dzieci przenoszą się do innego uniwersum i wychodzi na jaw, że od ich postępów w grze zależy los całego świata, jaki znali. W niesamowitym świecie gry pomaga im grupa trolli pochodzących z innej planety.
A to dopiero początek historii.

Co właściwie zdecydowało o popularności Homestuck?
Oh boy, od czego by tu zacząć... Trzeba przyznać, że historia jest świetnie przemyślana. Nawet drobnostki, wspomniane mimochodem kilka lat temu mogą okazać się znaczące, czy wręcz przewidujące kolejne zdarzenia. Nie ma też jednej osi czasowej, kilka rożnych światów i osi fabularnych swobodnie się między sobą przeplata, mnożąc pytania, a nie dając jednoznacznych odpowiedzi. Często wątek poruszony tak dawno, że większość o nim zapomniała, zostaje rozwiązany w taki sposób, że czytelnicy mogą tylko gapić się w ekran i zbierać szczękę z podłogi. Homestuck lubuje się maksymalnym gmatwaniu wszelkich możliwych wątków, prowokowaniu spekulacji wśród fanów i jednoczesnym ich trollowaniu.

Także humor, zarówno sarkastyczny i ciężki, jak i trochę głupi i prosty. Od zwalających z krzesła dialogów poprzez całkiem sprytne nawiązania do popkultury, aż do śmiesznych min i reakcji postaci na zdarzenia, których doświadczają.

Oczywiście nie można zapomnieć o postaciach, dobrze zarysowanych i wzbudzających sympatię. Ważnym dla fandomu elementem są także relacje łączące danych bohaterów, ponieważ bywają one równie skomplikowane, co akcja właściwa komiksu.
Polecamy: